Slimme Meter Simulator met WiFi

€ 14,75
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 2,20
984sinds 12 mar. '25, 15:13
Deel via
of

Kenmerken

ConditieNieuw

Beschrijving

Heb je een eigen laadpaal voor je auto en wil je die zelf kunnen aansturen? Dan is deze Slimme Meter Simulator iets voor jou!

Bij deze Slimme Meter Simulator kunnen de P1-telegrammen aangepast worden met HTTP-commando’s over WiFi. Zo kan bijvoorbeeld het opgenomen of teruggeleverde elektrisch vermogen ingesteld worden.
Dit is vooral handig voor zelfbouwers die hun laadstation voor de elektrische auto willen besturen op een manier die normaal niet kan.

Functies van deze Simulator
  • Doet een Slimme Meter na: maakt P1-telegrammen.
  • Bevat een WiFi-module. Kan als AccessPoint werken maar kan ook aan je eigen router koppelen.
  • Heeft een web-interface voor bediening vanaf je laptop of smartphone.
  • Heeft een http-API om de waardes van de P1-telegrammen aan te sturen.

Achtergrondinfo / Toelichting
De meer geavanceerde laadstations zijn voorzien van ‘Dynamic Load Balancing’. Dat houdt in dat het laadpunt van de Slimme Meter doorgeseind krijgt hoeveel energie er in het hele huishouden wordt verbruikt. Het laadpunt weet zo hoeveel stroom er nog beschikbaar is om de auto op te laden. Hiermee wordt voorkomen dat je elektrische installatie overbelast wordt.
Over het algemeen moet je in het laadstation instellen wat de maximale stroom is die je uit het stroomnet kunt halen. Het laadstation berekent dan zelf het verschil tussen die ingestelde waarde en de door de Slimme Meter gemeten waarde en neemt zelf dat verschil op om de autoaccu op te laden.

Maar soms wil je meer opties hebben. Enkele voorbeelden:
  • Je wilt alleen opladen met zelf opgewekte zonnestroom.
  • Of alleen ‘s nachts tegen het nacht/weekend-tarief.
  • En als je een dynamisch energiecontract hebt wil je waarschijnlijk laden wanneer de stroomprijs erg laag is.

Dit krijg je niet voor elkaar wanneer je het laadpunt aan je Slimme Meter koppelt. Maar wél als je hem aan deze Simulator koppelt en er vervolgens voor zorgt dat de Simulator berichten stuurt die ervoor zorgen dat je laadpunt de beslissing neemt die je wilt: laden of niet laden, en met welke stroom. Op die manier kun je de meeste laadpunten toch heel gedetailleerd besturen.

Prijs
  • Slimme Meter Simulator met WiFi – compleet met geprogrammeerde NodeMCU: 14.75 euro.
  • Verzendkosten (binnen NL): 2.20 euro.
Advertentienummer: m2244962456