Klein Rusland, de eerste modernistische tuinwijk in Zelzate

€ 8,00
Verzenden
Verzenden voor € 3,99
100sinds 8 apr. '25, 21:51
Deel via
of

Kenmerken

ConditieNieuw
Periode20e eeuw of later
Jaar (oorspr.)2018
Auteur Kristof Vereecke

Beschrijving

Ooit was Klein Rusland de eerste modernistische tuinwijk van Zelzate en lang heette het 'een arbeidersparadijs op aard'.

Winkels groeiden en bloeiden, de kinderen speelden op straat, het was alle dagen feest en als Will Tura, Bart Kaëll of The Confetti's afzakten, moesten de organisatoren zelfs een ingenieus systeem bedenken om hun lege biervaten op tijd terug gevuld te krijgen.

Vandaag wordt nog weinig gefeest in Klein Rusland. Geplet tussen de snelweg naar de zon, een goederenspoor, het kanaal Gent-Terneuzen en de steeds verder oprukkende industrie worstelt de Kleine Rus vooral om boven water te blijven. Letterlijk, want de uitbreiding van de Gentse Kanaalzone hangt als een zwaard van Damocles boven het hoofd van zijn wijk.

Wordt Klein Rusland een tweede Doel? Een verhaal over Enzo Scifo, moeder Zulma, Rita Gorr, Mance Seghers, de familie Bombello, Eddy Wally, moddercatch met halfnaakte vrouwen en 'In Dreams' van Roy Orbison.

Soms ontroerend, soms humoristisch, soms revolterend. Maar altijd met veel liefde voor de volkse ziel van de Kleine Rus. Met foto's van Pascal Meyvaert.

Verzenden naar België en Nederland is mogelijk (dat kan voordelig via Homerr, of via een andere pakjesdienst naar keuze).

Neem ook een kijkje bij mijn andere zoekertjes en bespaar op verzendingskosten met een bundel.
Advertentienummer: m2255256877