De verboden Oase; door Choga Regina Egbeme #Nigeria #Sharia

€ 4,50
Ophalen of Verzenden
120sinds 7 feb. '25, 16:37
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
AchtergrondOverige
Jaar (oorspr.)2005
AuteurChoga Regina Egbeme

Beschrijving

Verzenden: 3,75 euro / Of 3,25 euro naar een ophaalpunt van DHL.

Het vervolg op het veel gelezen boek 40 Moeders waarin de auteur haar min of meer ydillische jeugd beschrijft als kind opgroeiend in een Harim in Nigeria. Daar, temidden van het landelijke en pittoreske leeft zij temidden van de vele vrouwen van haar vader.
In dit deel 2 vordert Choga Regina Egbeme in leeftijd en dan slaat het noodlot toe. Niet langer een onschuldig kind staat zij op het punt om uitgehuwelijkt te worden. Daar zij dit niet wil trekt er een donkere wolk boven haar leven samen. Met behulp van sommige van de vrouwen van haar vader weet zij te ontvluchten. Hierna komt zij terecht op een oude vervallen boerderij waar de vrouwen tezamen helemaal opnieuw moeten beginnen. Het wordt een mooie maar verboden Oase waar vrouwen vrouwen helpen en met elkaar samen leven. Echter er is altijd de dreiging van buitenaf, van mannen en de orthodoxe normen van de Sharia.
Lees mee hoe het autobiografisch verhaal (dus waar gebeurd) zich voltrekt en hoe de auteur uiteindelijk gedwongen wordt verder te vluchten en het land te verlaten.
Intens. Hart verwarmend maar ook deprimerend. Een aanrader die andere culturen beter wil leren doorgronden zonder noodzkalijk meteen westerse labels te plakken op personen en hun gedragingen.

Boek: Goed bewaarde 2e hands in zo goed als nieuw staat. Geen gebruikssporen.
Format: Bijna 3/4 formaat soft cover met geplastificeerde kaft.
Nederlandstalig, 221 bladzijden.
Uitgegeven: Nederlandse vertaling door Bonella van Beusekom voor Arena Uitgeverij BV, Amsterdam. De eerste druk was in 2005. Dit is de derde druk uit 2008.

Zoals altijd op te halen in Groningen. Eventueel lokaal te bezorgen of te verzenden. Let op: Verzenden op risico van de ontvanger.
Advertentienummer: m2232569557
Bekijk ook deze
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...