BMW E30 M3 | Diamant zwart | Topstaat

€ 82.500,-
Bouwjaar
1987
KM stand
191.716 km
Brandstof
Benzine
Transmissie
Handgeschakeld
Carrosserie
Coupé
170157sinds 11 feb. '25, 09:32
Deel via
of
Merk & Model, uitvoering
Bmw BMW, .
Bouwjaar
1987
KM stand
191.716 km
Brandstof
Benzine
Transmissie
Handgeschakeld
Motorinhoud
2.3 liter
APK tot
05 april 2025
Merk & Model
Bmw BMW
Uitvoering
.
KM stand
191.716 km
Brandstof
Benzine
Bouwjaar
1987
Carrosserie
Coupé
Transmissie
Handgeschakeld
Kenteken
24-ZG-LS
Aantal stoelen
4
Bekleding
Leder
Kleur
Zwart
Interieur
Zwart
Aandrijving
Achterwiel
Motorinhoud
2.3 liter
Aantal cilinders
4
Brandstof
Benzine
CO2-uitstoot
195 g/km
APK tot
05 april 2025
Aantal eigenaren tot en met nu
2
Eigenaar sinds
19 juli 2019
Type laatste eigenaar
particulier
Datum registratie Nederland
22 januari 2008
Import auto
Ja
Onderhoud
Onderhoudsboekje
  • ABS
  • Airconditioning
  • Boordcomputer
  • Centrale vergrendeling
  • Elektrische buitenspiegels
  • Elektrische ramen
  • Lichtmetalen velgen
  • Metallic lak
  • Mistlampen
  • Open dak
  • Sportstoelen
Lengte
4.85 m
Breedte
1.93 m
Hoogte
1.77 m
Leeg gewicht
1.100 kg
Max. toelaatbaar gewicht
1.600 kg

Beschrijving

Achtergrond: De BMW E30 M3 staat synoniem voor toerwagen racen en kan met recht op enige afstand als ‘de ultieme toerwagen’ worden bestempeld. Puur ontwikkeld als homologatie model voor deelname aan de Deutsche Tourenwagen Meisterschaft (DTM) moesten er 5000 exemplaren van de E30 M3 worden geproduceerd om deelname aan het kampioenschap te kunnen verzilveren. Het model werd gepresenteerd op de Frankfurt Autoshow van 1985 en productie liep van 1986 tot 1991. De productie werd niet door BMW AG verzorgd maar viel onder de tak van BMW Motorsport GmbH.

Het voertuig: In een tijdperk van steeds meer elektronica en rijhulpsystemen, verlangt u wellicht terug naar de pure rijervaring van weleer. Een tijd waarin de bestuurder nog één was met de machine, en elke bocht een uitdaging vormde. De hier aangeboden auto is een BMW E30 M3 gebouwd op 6 december 1986. Een magnifieke auto uitgevoerd in de tijdloze kleur Diamantzwart metallic. Deze auto is geen computer op wielen, maar een mechanisch meesterwerk dat uw hart sneller zal doen kloppen. Het betreft een van origine Europees geleverd exemplaar.

Exterieur: Het exterieur is werkelijk in uitmuntende staat. De kenmerkende brede schermen zijn niet zo vormgegeven voor de uitstraling! Ze geven ruimte aan een vergrote spoorbreedte, wat het haarscherpe stuurgedrag weer ten goede komt. Zijn plaatwerk is vrij van enige oneffenheden en/of schades en zijn ‘diamant zwart’ afwerking toont een diepe glans. De diepe kleur komt tot leven wanneer de auto buiten in de zon word genoten. In tegenstelling tot de standaard E30 heeft de M3 aerodynamisch geoptimaliseerde buitenspiegels. Zijn originele BBS styling 5 velgen zijn eveneens volledig vrij van beschadigingen en voorzien van Pirelli P Zero banden in de maat 225/50ZR15 (DOT code 09/19). Verder is het voertuig voorzien van een dakraam.

Interieur: Bij het instappen aan de bestuurderszijde valt direct het zwart lederen interieur op dat werkelijk in topstaat verkeerd. Bij het plaatsnemen achter het M-tech 1 stuurwiel toont dat alles in perfecte staat verkeerd. De bestuurdersstoel zit sportief zoals bedoeld. De afgelezen tellerstand is 191716 kilometer. De versnellingspook oogt in nieuwstaat en laat zien dat het om een zogeheten ‘dogleg’ versnellingsbak gaat waarbij de 1e versnelling linksonder zit. Het elektrisch bedienbare schuif/kanteldak verzorgt voor verkoeling op een mooie zomerdag. Verder is het voertuig reeds voorzien van retro Blaupunkt Bremen SQR46 radio, hiermee heeft u de looks van een oude Blaupunkt maar de gemakken van de huidige tijd, zoals bluetooth streamen en carkit. Naast de radio merken we tevens een knop voor de airconditioning op! Alle elektronica functioneert verder naar behoren. De achterruit is voorzien van zonblinderingsscherm.

Technisch: Onder de motorkap prijkt zijn 2302cc, 4 cilinder, 200pk sterke S14B23 motor. De eerste indruk onder de motorkap toont een zeer verzorgde motorruimte met originele kenmerken. Technisch verkeerd de motor in zeer goede staat en is recent (400 km) volledig gereviseerd, waarbij nieuwe zuigers & zuigerveren, krukas-, drijfstanglagers en cilinderkop revisie met kleppen zijn gemonteerd. Er is de afgelopen jaren veelvuldig onderhoud gepleegd waarbij KONA Classic Cars een groot deel van de techiek heeft gerevsieerd, waaronder het airconditioning systeem, Getrag 265 versnellingsbak, limited slip differentieel, stuurhuis inclusief leidingen en nog vele andere zaken.De auto is dan ook technisch in goede staat.

Kortom, deze auto is een waar collectors-item en gereed om direct van te genieten.
Advertentienummer: m2233941114

Kopen zonder zorgen? Doe een aankoopkeuring!

100% onafhankelijkKeuringsrapport met adviesNu aanvragen is morgen in de buurt keuren

Aankoopkeuring vanaf €179. Boek via Marktplaats en krijg 10% korting

Meer informatie
Twee mensen bespreken de auto in een garage